Logo

 
 Aktuality a zprávy
 Orgány Společnosti
 Kluby a spolky
 Archivní sekce
 Společenská rubrika  
 
 Časopis Kaktusy
 Kaktusářské akce
 
 Fotogalerie
 Pěstitelská praxe
 CITES
 E-mailový adresář
 Odkazy
 
 Mimořádná nabídka
 Úvodní stránka
 

 

  Společenská rubrika SČSPKS

Zlatý Alberto z roku 2009,
JUDr. Miroslav Veverka,
oslavil 90 let
(*28. 5. 1927)


Mirek Veverka je stále členem pražského výboru. Hlídá, abychom dodržovali pravidla a stanovy činnosti Spolku. Mirek byl a dodnes je milovníkem rodu Parodia. Když končila II. světová válka, bylo mu 18 let. Po absolvování gymnázia v Kolíně a Právnické fakulty Univerzity Karlovy se věnoval právnické profesi u soudů i na jiných právnických postech, od r. 1957 byl zaměstnancem ministerstva spravedlnosti. V r. 1971 byl „odejit“ a působil jako sociální kurátor. V r. 1990 byl zvolen soudcem Nejvyššího soudu v Praze a později pracoval u Vrchního soudu v Praze.

Kaktusařit začal v sedmdesátých letech po nuceném odchodu z ministerstva spravedlnosti a začal se zajímat hlavně o parodie. Po revoluci přidal ke svému koníčku ještě aktivní turistiku. Po rozdělení Československa obešel Českou republiku po hranicích kolem dokola pěšky. Podařilo se mu také navštívit všechny kontinenty (mimo Antarktidu), kde vyhledával botanické zahrady, národní parky a jakékoli přírodní zajímavosti.

V posledním důchodovém desetiletí se věnuje filozofii a historii. V r. 2013 vydal v tomto svém novém oboru pozoruhodnou rozsáhlou knihu (575 str.) s názvem Evoluce svým vlastním tvůrcem s podtitulem Od velkého třesku ke globální civilizaci (nakl. Prostor). V současné době připravuje do tisku další objemné pokračování.

Hlava i tělo mu zatím ve zdraví slouží, tak mu přejeme, ať mu to tak ještě dlouho vydrží.


Text Ivan Běťák
Foto Bohdan Sochor

Miroslav Veverka

Miroslav Veverka


 

Společenská rubrika
je otevřená všem klubům a spolkům, které jsou sdruženy ve Společnosti. Mohou sem posílat zprávy a oznámení jak o životních jubilejích, tak o úmrtích svých členů. Rubrika v časopise Kaktusy může mít jen omezený rozsah a bude v ní otištěná jen zkrácená verze těchto příspěvků, o jejichž zařazení navíc rozhoduje redakční rada.

Kontaktní adresy

Mgr. Jan Gratias
E-mail: gratias@tiscali.cz

Ing. Zdeněk Podešva
E-mail: podesva@post.cz   

 


Loading
     

SČSPKS © 1998-, aktualizováno 20.08.2017.  Webmaster ing. Zdeněk Podešva, e-mail: podesva@post.cz