Logo

 
 Aktuality a zprávy
 Orgány Společnosti
 Kluby a spolky
 Archivní sekce
 Společenská rubrika  
 
 Časopis Kaktusy
 Kaktusářské akce
 
 Fotogalerie
 Pěstitelská praxe
 CITES
 E-mailový adresář
 Odkazy
 
 Mimořádná nabídka
 Úvodní stránka
 

 

  Společenská rubrika SČSPKS

Doktor Josef Tománek devadesátiletý


I když do Brna přišel z Opavy, byl již pokročilým kaktusářem a na tehdejší dobu měl velmi pěknou sbírku kaktusů, ale nejen to, měl i velký zájem o kaktusářské dění, takže sotva se zabydlel, byl zvolen do výboru Astrophyta, kde se ihned zapojil do činnosti. Byl aktivní v tehdejší době organizací takzvaných před-přednášek a odpovídáním na dotazy členů, zvláště těch nových, kteří tyto rady potřebovali. Nutno je ještě připomenout, že se významně podílel na zajišťování poslucháren na členské schůze, což v tehdejší době nebylo vůbec jednoduché. Mezi brněnskými kaktusáři a nejen jimi je známý jako člen Gymnofilu a hlavně jako bývalý redaktor stejnojmenného zpravodaje a velký milovník rodu Gymnocalycium.

Chtěl bych mu jménem svým i jménem všech brněnských kaktusářů popřát pevné zdraví a mnoho chvil mezi oblíbenými kaktusy.


Text a foto
Jan Harašta

Josef Tománek

Josef Tománek


 

Společenská rubrika
je otevřená všem klubům a spolkům, které jsou sdruženy ve Společnosti. Mohou sem posílat zprávy a oznámení jak o životních jubilejích, tak o úmrtích svých členů. Rubrika v časopise Kaktusy může mít jen omezený rozsah a bude v ní otištěná jen zkrácená verze těchto příspěvků, o jejichž zařazení navíc rozhoduje redakční rada.

Kontaktní adresy

Mgr. Jan Gratias
E-mail: gratias@tiscali.cz

Ing. Zdeněk Podešva
E-mail: podesva@post.cz   

 


Loading
     

SČSPKS © 1998-, aktualizováno 30.05.2018.  Webmaster ing. Zdeněk Podešva, e-mail: podesva@post.cz