Logo

 
 Aktuality a zprávy
 Orgány Společnosti
 Kluby a spolky
 Archivní sekce
 Společenská rubrika  
 
 Časopis Kaktusy
 Kaktusářské akce
 
 Fotogalerie
 Pěstitelská praxe
 CITES
 E-mailový adresář
 E-konference
 Odkazy
 
 Mimořádná nabídka
 Úvodní stránka
 

 

  Aktuality a zprávy Společnosti

Pozvánka na výstavu kaktusů a sukulentů
v Botanické zahradě UK v Praze


Letošní tradiční výstava kaktusů a sukulentů, pořádaná Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Spolkem pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha ve dnech 1. 6. – 16. 6. 2013 ve sklenících Botanické zahrady Na Slupi je 51. výstavou pražského kaktusářského spolku od jeho založení (1922). Kontinuitu spolupráce s Botanickou zahradou UK lze datovat již od roku 1928, kdy byla konána poprvé; letos jde o 46. spolkovou výstavu, konanou v jejích sklenících. Pražské kaktusářství patří tedy k historii Botanické zahrady nezanedbatelných 85 let s tím, že od roku 1985 jsou výstavy konány každoročně.

Výstava nabídne tradiční spolkový program několika tématických okruhů z oblasti kaktusů a sukulentů, oživený expozicí přírodnin, velkoformátovými fotografiemi z cest členů Spolku, nahlédne do sbírek členů Spolku a nabídne i poradenskou službu včetně prodeje.

Návštěvníkům bude přístupná také nově aranžovaná sbírka kaktusů a sukulentů Botanické zahrady (podle dobových dokumentů zde sahá tradice pěstování sukulentních rostlin až do poloviny 19.století).

Botanická zahrada UK (a tedy i výstava kaktusů a sukulentů) je zařazena do dnes už pravidelného červnového programu tzv. muzejních nocí.
 

Petr Pavelka
E-mail:
pavelka@palkowitschia.cz 
 

Kontaktní adresa

Petr Pavelka
SPKS Praha
E-mail:
pavelka@palkowitschia.cz

  

 

 


Loading
     

SČSPKS © 1998-, aktualizováno 02.06.2013.  Webmaster ing. Zdeněk Podešva, e-mail: podesva@post.cz